درجه شهرداری بانه ارتقاء یافت

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداریها و دهیاریهای وزارت کشور از ارتقای درجه ۲۱ شهرداری کشور خبر داد.

علی زینی‌وند گفت:
ارتقای درجات جدید ۲۱ شهرداری از سوی وزیر کشور به استانداری ها ابلاغ شده و به موجب این ابلاغیه‌ها درجات شهرداری های اردکان در استان یزد و #بانه در استان #کردستان به ۹ ارتقا یافت.

#شهردار_بانه هم عصر امروز در گفتگو با پایگاه خبری شهرداری در این باره گفت:
درجه شهرداری بانه تا پیش از این ۷ بود که آخرین ارتقاء در سال ۱۳۸۸ صورت گرفته بود، اما با وجود اهمیت ویژه درجه بندی شهرداری ها و نقش آن در توسعه امکانات عمرانی، جذب اعتبارات و امورات درون سازمانی، پس از سال ۸۸ این امر پیگیری نشده بود.

#سروه_قادرخانزاده افزود:
پس از آغاز به کار دوره ششم شورای اسلامی شهر بانه و با پیگیری های انجام شده توسط شهرداری، سرانجام ارتقای درجه شهرداری بانه طی نامه شماره ۱۲۳۴۸۹ مورخه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱ از سوی #وزیر_کشور به استانداری کردستان ابلاغ شد.

قادرخانزاده ابراز امیدواری کرد ارتقای درجه شهرداری بانه از ۷ به ۹، سرآغاز فصل جدیدی از توسعه، عمران، آبادانی، گسترش امکانات و منابع اعتباری مورد نیاز برای رشد و شکوفایی بیشتر #بانه باشد.

شایان ذکر است ارتقای درجه شهرداری ها به استناد تبصره ۳ ماده یک آیین نامه حقوق و مزایای شهرداران مصوب ۱۳۷۰ هیات وزیران بر مبنای سه شاخص درآمد مستمر و خالص شهرداری، جمعیت شهر و موقعیت شهر از لحاظ تقسیمات کشوری صورت می گیرد و بر اساس آن شهرهای قدیمی و پرجمعیت نظیر شیراز، تبریز، مشهد و اصفهان دارای بالاترین درجه یعنی ۱۲ و شهرهایی که کمترین جمعیت را دارند و شهرداری های آنها در سال‌های ۷۸ و ۷۹ تاسیس شده است، عمدتاً در درجه ۱ و ۲ قرار می گیرند.

WhatsApp Image 2022 09 13 At 114831